• inteoferta [at] pacz [dot] to
  • (reserved)

Home

admar      -

Home UEX

Projektant informacji musi łączyć cele biznesowe zleceniodawcy z potrzebami użytkowników serwisu.

Obserwacje pokazują iż ,,robiący stronę” powielają nawyki z jednej firmy do drugiej i zbyt często skupiają się bardziej na efekcie wizualnym niż na użyteczności. Ładnie wyglądająca strona i ,,wow” szefa to jednak nie wszystko [w każdym razie dla szukających informacji].

Przyczyną wszelkich błędów przy budowie stron internetowych jest nieprawidłowy przydział uprawnień w zespole i brak wiedzy, niepozwalający prawidłowo przygotować zadania projektowe i szczegółowe wymagania biznesowe w zakresie architektury przekazu. Informatycy i graficy mają swój kolejny wpis do swojego portfolio – ale czy Waszą firmę stać na to?

Nie wystarczy, że ktoś kliknął Waszą stronę – możecie majątek wydać na długotrwałe pozycjonowanie i reklamę kontekstową i nic nie zarobić – jeśli konwersja będzie fatalna.
Liczy się czas jaki klient musi poświęcić aby wykonać akcję do której dedykowana została dana strona serwisu.
Czas jest czynnikiem determinującym zachowania klienta. Dopiero potem wkracza ocena treści merytorycznych.

W niektórych segmentach sprzedaży, połowa użytkowników w przeciągu poniżej 30 sekund decyduje o tym czy na niej pozostać czy nie.
Cykliczne raporty z badań pokazują iż ponad 1/3 badanych nie jest zadowolona ze sposobu prezentacji informacji na stronach sklepów internetowych – to mówi samo za siebie.

Internauci głosują myszkami – kiepska jakość treści lub uciążliwość walki z nawigacją i prezentacją strony, zmusi ich do szybkiego porzucenia Waszej oferty. Bo o zadowoleniu klienta w Internecie, przy dużej ilości podobnych ofert, w dużej mierze decyduje użyteczność strony.
Jeżeli użytkownik poczuje się rozczarowany i nie znajdzie tego, co go interesuje, w kilka sekund znajdzie się na stronie konkurencji.

A jak często Wasi potencjalni klienci uciekają do konkurencji? Ile w tym winy oferty a ile winy niewłaściwej prezentacji informacji?

Jakich błędów warto unikać przy tworzeniu projektów portali internetowych? – patrz strona USABILITY <<<

Przepływy

    UEX kształtuje dotarcie do celu

    UEX kształtuje dotarcie do celu

REKLAMA

    Obejrzyj - 8,1 w skali IMDB


    Główna postać komedii pomyłek, księgowy Toby, jest księgowym jedynie oficjalnie, gdyż tak naprawdę zarabia na życie jako płatny morderca. Brak mu jednak umiejętności zawodowego zabójcy. A kiedy już udaje mu się kogoś zabić, to jest to zabójstwo przypadkowe, które za wszelką cenę trzeba ukryć przed policją, sąsiadem i własnym szefem.